GN 28/2018 Archiwum

Wdzięczni Bogu

Jak co roku wierni z parafii pw. św. Bartłomieja w Jezioranach wybrali się z pielgrzymką do kościoła pw. św. Rocha w Tłokowie.

Pielgrzymkę poprowadzili duszpasterze: ks. Stanisław Jasiński oraz ks. Łukasz Bardyszewski. 7-kilometrowy odcinek przebyty wśród pól, łąk i jezior upłynął pielgrzymom w atmosferze modlitwy i wspólnego śpiewu. Wśród pielgrzymów byli zarówno mieszkańcy parafii św. Bartłomieja, jak również mieszkańcy okolicznych parafii, np. pątnicy z Barczewa oraz Olsztyna, a także ludzie z południa Polski oraz Niemiec. Wśród pielgrzymów był obecny także ks. Andrzej Adamczyk - proboszcz z Wójtowa, który sprawował Mszę św. i wygłosił okolicznościowe kazanie.

Po Eucharystii mieszkańcy Tłokowa zaprosili wszystkich pielgrzymów na tradycyjną pajdę chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Warto także podkreślić, że mieszkańcy Tłokowa otaczają wielką troską kościół św. Rocha, przygotowując go do uroczystości i ozdabiając kwiatami. Starsze pokolenie mieszkańców wspomina wielką determinację, z jaką parafia podjęła się prac związanych z ochroną kościoła św. Rocha przed dalszą destrukcją. Obecnie jest to niewątpliwie piękny powód do wyrażania wdzięczności Panu Bogu oraz wychwalania Jego nieskończonego miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma