Nowy numer 3/2019 Archiwum

Na muzycznym szlaku

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbył się koncert zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua.

Ideą letnich koncertów Pro Musica Antiqua organizowanych od 1993 roku jest przedstawianie najbardziej wartościowych utworów kameralnych w obiektach zabytkowych: pałacach, zamkach i kościołach regionu. Podczas koncertów słuchacze mają okazję zapoznać się nie tylko z niezwykłymi kompozycjami – zespół dociera nie tylko do wielkich miast, ale również do mniej znanych miasteczek czy wsi, co dla ich mieszkańców jest często niepowtarzalną szansą na kontakt z żywą muzyką.

Zespół Pro Musica Antiqua powstał we wrześniu 1992 roku, a jego założycielem i zarazem kierownikiem artystycznym i menadżerem jest Leszek Szarzyński.

W ramach Koncertów Letnich zespół Pro Musica Antiqua odwiedzi jeszcze:

  • Kętrzyn – 15 września (czwartek), 18.00

Sala kinowo-widowiskowa Kętrzyńskiego Domu Kultury

  • Olsztyn – 19 września (poniedziałek), 19.00

Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy