Nowy numer 28/2018 Archiwum

Bądźmy wdzięczni

W Świątkach odbyły się powiatowo-gminne dożynki.

Dziękczynienie za plony rozpoczęło się od Mszy św. w kościele Świętych Kosmy i Damiana, a Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński. – Święto plonów jest tym, co człowieka strudzonego stawia w odpowiedniej perspektywie.

Ta właściwa perspektywa to świadomość tego, że człowiek wszystko otrzymał od Boga i za to wszystko wdzięczność Mu wyraża. To ustawia porządek naszej codzienności – mówił w homilii. Arcybiskup zaznaczył, jak ważna jest wdzięczność i umiejętność przyjmowania darów, a także umiejętność wykorzystania tego, co się posiada. – Człowiek ma właściwą perspektywę, kiedy potrafi poprosić Boga o to, by błogosławił mu w trudzie, a potem potrafi przynieść owoce tego trudu i Bogu ofiarować. Ofiarować z wdzięcznością, czyli sercem, które – wdzięczne – umie gospodarować wszystkim, co otrzymuje, by było to z pożytkiem dla świata i dla nieba – powiedział.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma