Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dębowy drwal

Warsztaty rzeźbiarskie w Nadleśnictwie Srokowo.

Tradycyjnie już we wrześniu do Srokowa przyjechali artyści, by z drzewa wyrzeźbić wspaniałe dzieła. W tym roku w warsztatach wzięło udział 8 artystów z Polski oraz 1 gość z Białorusi. Rzeźbiarze pracowali od rana do późnych godzin wieczornych.

Z artystami spotkali się również uczniowie z Gimnazjum ze Srokowa oraz licealiści z LO im. W. Kętrzyńskiego z Kętrzyna. Po lekcji przyrodniczej przeprowadzonej przez pracownika nadleśnictwa, lekcję rzeźbiarstwa poprowadził p. Vladimir Chikvin. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zawodem rzeźbiarza, dopytywali się jakie należy skończyć szkoły, aby zostać artystą.

Uroczyste zakończenie warsztatów odbyło się w Leśnej Szkole, gdzie można było podziwiać powstałe rzeźby – powstały dębowe czapla, duch lasu, drwal, bielik. Uczestników warsztatów I porzybyłych gości powitał nadleśniczy Zenon Piotrowicz.

Aby umilić gościom sobotnie popołudnie zostały również przygotowane inne atrakcje: pokaz sokolnictwa, speedcarvingu oraz występ młodych wokalistek. Po części oficjalnej artyści i zaproszeni goście mogli się posilić podczas biesiady z pieczonym dzikiem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma