Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dajemy klucze do poznania Biblii

Warmińska Szkoła Biblijna zaprasza do studiowania.

Jeśli chcesz pogłębić znajomość Pisma Świętego, odczuć moc działania Słowa Bożego w życiu osobistym i znaleźć odpowiedzi na swoje pytania to warto wybrać się już 8 października na pierwszy zjazd Warmińskiej Szkoły Biblijnej. Wykłady odbywają się w gmachu Seminarium Duchownego Hosianum i Wydziału Teologii UWM.

- Teksty biblijne rozważamy nie tylko od strony duchowej, ale również literackiej czy historycznej. Przecież te teksty były pisane 2 tys. lat temu jeśli chodzi o Nowy Testament, a w przypadku Starego Testamentu jeszcze wcześniej. Autorzy natchnieni przekazywali głos i wolę Boga, ale musimy pamiętać, że żyli oni w konkretnym czasie, konkretnym otoczeniu kulturowym, religijnym czy cywilizacyjnym. Do dogłębnego poznania Biblii trzeba poznać również te aspekty - tłumaczy ks. prof. Zdzisław Żywica.

Jak podkreśla duszpasterz, wśród katolików widać potrzebę pogłębienia tego, co otrzymuje się w tradycyjnym duszpasterstwie. - W Kościele mamy czytane teksty, wyjaśniane podczas homilii. Ale wiele osób czyta Biblię również w domu i dochodzą często do wniosku, że o ile w przypadku Ewangelii nie ma może większych problemów, to już w przypadku np. ksiąg mądrościowych ze Starego Testamentu nie wszystko jest takie jasne. Podobnie w przypadku Apokalipsy św. Jana - wiele osób odbiera ją jak księgę zaryglowaną, zamkniętą dla zwykłych ludzi i rozumianą jedynie przez wtajemniczonych. My dajemy wszystkim klucze, które pozwalają dotrzeć do głębi i sensu tych tekstów - tłumaczy ks. Zdzisław.

Wykłady odbywają się w każdą drugą sobotę miesiąca (od października do czerwca), rozpoczynają się o 9.00, kończą o 13.00. Studenci kształcą się w 3-letnim cyklu. Zapisy studentów pierwszego roku prowadzone są na pierwszym zjeździe. Harmonogram zajęć i terminy zjazdów można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma