Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dzielimy się muzyką

Chór ŚDM koncertował w Bisztynku i Świętej Lipce. - Byłem w Krakowie, a teraz Kraków jest u mnie - wyznaje Damian.

Chór Światowych Dni Młodzieży koncertował w Bisztynku i Świętej Lipce. - Z kolegą, Tomkiem Bylickim, mieliśmy to szczęście dostać się do chóru ŚDM. Tam śpiewaliśmy podczas wydarzeń centralnych, kiedy papież Franciszek spotykał się z młodymi. Przygotowania trwały prawie rok. Comiesięczne zjazdy, próby. Osoby tworzące chór to nieprzypadkowi ludzie. To ludzie z pasją, potrafiący dzielić się sobą. Podczas przygotowań zaprzyjaźniliśmy się. Powstała grupa ludzi, którzy czują się ze sobą dobrze, wspólnie koncertują. A wszystko na chwałę Boga - mówi Damian Giczewski z Bisztynka.

Kiedy przebrzmiały słowa papieża Franciszka, młodzi powrócili do swoich rodzinnych stron. - Wydarzenie się skończyło, ale nie nasza przyjaźń - uśmiecha się Damian. Zostały wspomnienia i pragnienie kontynuowania wspólnej pasji. - Pojawiła się myśl, że musimy się spotykać - dodaje.

Odbyły się spotkania na południu Polski. Próby, koncerty. - Wraz z Tomaszem stwierdziliśmy, że musimy koniecznie zaśpiewać u nas, na Warmii. I kiedy wszyscy przyjechaliśmy do naszej archidiecezji we czwartek, wówczas pomyślałem, że to jest niesamowite. Piątkowy koncert w Bisztynku i myśl, która mu towarzyszyła, że byłem w Krakowie, a teraz Kraków jest u mnie. Dzielimy się muzyką z ludźmi, moimi znajomymi, z sąsiadami, każdym, kto przyszedł na koncert - mówi Damian.

Po piątkowym koncercie w Bisztynku, w sobotę kolejna Boża scena, tym razem w sanktuarium maryjnym w Świętej Lipce. Msza św., po niej koncert. Świętolipska bazylika wypełniła się śpiewem, który w wykonaniu młodych stał się czystą modlitwą, sposobem dzielenia się swoją wiarą i pasją, jaką jest muzyka. Sposobem uwielbienia Pana Boga.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma