Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nowy rzecznik prasowy

Ksiądz Marcin Sawicki zastąpił na tym stanowisku ks. Tadeusza Marcinkowskiego.

Nowy rzecznik kurii archidiecezji warmińskiej urodził się w 1980 roku w Kętrzynie. Święcenia kapłańskiej przyjął w 2005 r. w Olsztynie. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie.

W latach 2007-2010 studiował na Wydziale Komunikacji Społeczno-Instytucjonalnej Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, gdzie obronił pracę: „Konklawe i wybór Benedykta XVI w prasie włoskiej i polskiej”.

Ksiądz Sawicki jest założycielem i dyrektorem Radia Plus w Olsztynie, duszpasterzem pomocniczym w olsztyńskiej parafii św. Anny i kapelanem Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Jest członkiem Rady Konsultacyjnej przy Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na olsztyńskim uniwersytecie. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynał w Polskim Radiu Olsztyn i Radiu Watykańskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma