Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przekazali pochodnię mądrości

Oczywiście wygrali seniorzy. To kolejny dowód na to, że młodzi mają się czego uczyć od starszych.

„Porozmawiaj z rodzicami, porozmawiaj ze starszymi. Przede wszystkim porozmawiaj z dziadkami, jasne? Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, to musisz dostać tę pochodnię, którą przekaże ci dziadek i babcia. Pytajcie ich, oni to czysta mądrość” - apelował papież Franciszek. W odpowiedzi na jego prośbę Caritas zainicjowało akcję „Szalik historii”.

- To akcja promującą integracja międzypokoleniową poprzez współdziałanie ludzi młodych i seniorów, skierowaną do wszystkich mieszkańców archidiecezji warmińskiej - mówi Aleksandra Ptak z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Na aktywność młodych długo nie trzeba było czekać. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 8 w Olsztynie i VIII LO spotkali się z seniorami w Planecie 11. - To wspaniały owoc Światowych Dni Młodzieży. Oni są cały czas nakręceni. Trzeba działać, by nie zmarnować tej soli - mówi opiekun koła Sebastian Polakowski.

Młodzi rywalizowali z seniorami, a wszystko w konwencji dobrej zabawy. - Oczywiście wygrało doświadczenie i spokój, czyli seniorzy. Można dopowiedzieć za ojcem Franciszkiem, że doszło do spotkania międzypokoleniowego, w trakcie  którego doszło do przekazania pochodni mądrości - uśmiecha się pan Sebastian.

Podkreśla, iż ma nadzieję, że do takich spotkań będzie dochodzić częściej, a świadectwem tych spotkań będzie „szalik historii”, długi szalik wspomnień i  niezapomnianych, wspólnie spędzonych chwil. Kolejne spotkania przed nami - mówi opiekun.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma