Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ubi Caritas

Brigitta Otto została doceniona za jej zaangażowanie i niesienie pomocy.

Podczas tegorocznej gali Ubi Caritas, która odbyła się w Teatrze Kamienica w Warszawie, Kapituła nagrody nominowała Brigittę Otto w kategorii „Darczyńca”.

Pani Brigitta Otto od kwietnia 2004 roku wspiera finansowo dożywianie uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach i pomaga materialnie kilku rodzinom w parafii św. Jakuba Apostoła w Butrynach. Pani Brigitta mieszka w Limburgu (Hesja) w Niemczech i jest emerytowaną nauczycielką klas początkowych Szkoły Podstawowej Atzelschule w Bad Camberg. W dziele pomocy wspierana jest przez swojego męża Volkera Otto, emerytowanego kierownika Szkoły Podstawowej w Erbach. W celu efektywniejszego pozyskiwania środków finansowych zaangażowała mnóstwo darczyńców i sponsorów nie tylko ze swojego środowiska. Wspierana jest przez rodziców uczniów i Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej Atzelschule w Bad Camberg, Szkoły Podstawowej w Erbach oraz Szkoły Podstawowej w Staffel z kierowniczką Szkoły Hanne Balmert-Burggraf na czele. W pozyskiwaniu pieniędzy pomagają pani Otto Koło Rodzin Katolickich nr 3 w Bad Camberg oraz sam burmistrz miasta Bad Camberg Wolfgang Erk.

Uczniowie z Butryn utrzymują z panią Brigittą Otto ożywiony kontakt. Regularnie wysyłają do niej zdjęcia i wykonywane przez siebie prace plastyczne w formie podziękowań i życzeń na różne okazje. Wiosną 2008 roku odwiedziła uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach i rodziny, którym pomaga. Pani Brigitta Otto jeszcze w listopadzie 2004 r. wysłała do Butryn 600-kilogramową spedycję z ubraniami, zabawkami i artykułami spożywczymi. Także dzięki jej wielkim staraniom placówka wspierana była przez Fundację Günthera Jaucha (Günther-Jauch-Stiftung), popularnego dziennikarza i prezentera niemieckich telewizji.

Metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba w 2014 roku uhonorował Brigittę Otto orderem dla Zasłużonych Archidiecezji Warmińskiej Prodesse Auso za ofiarną pomoc i wsparcie ludzi potrzebujących.

W imieniu Birigitty Otto po nagrodę do Warszawy pojechali Maria Laskowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Butrynach, i Krzysztof Gajewski, opiekun Szkolnego Koła Caritas Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Butrynach, najstarszego koła w archidiecezji warmińskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama