Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jesteśmy „żywym pomnikiem” JPII

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zbierali pieniądze na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin.

Dziś 9 października przeżywamy już po raz 16. Dzień Papieski. W wielu miastach i parafiach odbywają się Msze św., koncerty i spotkania poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Dzień Papieski, organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, w tym roku jest obchodzony pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia".

Celem Dnia Papieskiego jest nie tylko przypomnienie postaci i nauczania papieża Polaka, ale również zbiórka pieniędzy na program stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich.

Lidka Pyzak pochodzi z Lutr niedaleko Biskupca. Dzięki fundacji może studiować w Olsztynie, obecnie jest na V roku diagnostyki pedagogicznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

- W Fundacji jestem już sódmy rok, od II klasy liceum. Dzięki temu mogę być w Olsztynie, studiować. Ale poznaję również mnóstwo osób z całej Polski, mam znajomych w każdym zakątku kraju - opowiada Lidka. - Tak, jesteśmy żywym pomnikiem Jana Pawła II. Pielęgnujemy jego obraz, nie pozawalamy o nim zapomnieć. Cały czas rozważamy jego naukę, to piękna rzecz - zaznacza stypendystka.

W całym kraju fundacja opiekuje się 2300 uczniami i studentami. W Olsztynie jest ich 28.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama