GN 24/2018 Archiwum

Utrudnienia w ruchu

W najbliższą sobotę, 15 października, w konkatedrze św. Jakuba w Olszynie odbędzie się ingres abp. Józefa Górzyńskiego.

Historyczne wydarzenie spowoduje zmianę organizacji ruchu na ulicach Staszica, Pieniężnego oraz Szrajbera.

Największe zmiany dotyczą ul. Staszica - już od piątku (14 października) wieczorem wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na całej długości ulicy. Natomiast w sobotę od godz. 9 wjazd w ulicę Staszica będzie możliwy jedynie za okazaniem specjalnej przepustki.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Staszica, Pieniężnego i Szrajbera zostanie przełączona w tryb pulsującego żółtego światła, a ruchem na drodze będą kierowali policjanci. Stała organizacja ruchu na tych ulicach zostanie przywrócona w sobotę po godz. 14.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć też będą ul. Hozjusza w okolicy Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum”. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Fiołkową do Wąwozowej będzie umożliwiony postój pojazdów na poboczu jezdni.

Program uroczystości w Olsztynie - 15 października 2016 r.

10.40 - Wyrusza procesja z Centrum św. Jakuba w Olsztynie w stronękKatedry św. Jakuba (procesja przejdzie ulicami Pieniężnego i Staszica).

11.00 - Uroczysta Msza św. połączona z ingresem abp. Józefa Górzyńskiego do konkatedry św. Jakuba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma