Nowy numer 24/2018 Archiwum

Obraz, który naucza

Młodzi aktorzy mieli możliwość przekazania swoich wartości i podzielenia się wiarą z parafianami poprzez sztukę.

Tam, gdzie pojawia się ks. Karol Misiewicz, tam powstaje młodzieżowa grupa teatralna. Wystarczy bowiem mieć pasję, by zarazić nią innych, ukazać piękno sztuki i możliwość głoszenia Ewangelii poprzez realizację swoich talentów.

Na początku września w Reszlu powstała młodzieżowa grupa teatralna „Premiera”. - Aktualnie liczy sześć osób. Ale tak jest zawsze, kiedy pojawia się  nowa idea. Wierzę, że już pod  koniec roku szkolnego przybędzie pasjonatów aktorstwa – mówi ks. Karol.

Grupa ma już za sobą pierwszy debiutancki spektakl. - Pierwszy, a zatem najważniejszy występ, młodzież miała w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kętrzynie, gdzie podpisano porozumienie szkół zawodowych z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. oraz Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty. Brzmi poważnie, prawda? - uśmiecha się kapłan.

Młodzież przedstawiła tam dwa skecze kabaretowe, które rozbawiły zgromadzoną publiczność. Drugi zaś występ młodych miał już charakter ewangelizacyjny. W kościele parafialnym w Reszlu młodzież zaprezentowała na każdej Mszy św. krótką inscenizację podejmującą ważny temat miłości Boga i bliźniego.

- Nic tak nie tłumaczy i naucza jak obraz. Dla młodych aktorów był to bardzo ważny dzień. Mieli możliwość przekazania swoich wartości i podzielenia się wiarą z parafianami poprzez sztukę - zauważa ks. Karol.

Debiut w szkole, czyli w swoim środowisku, młodzież miała w Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Podczas zorganizowanego apelu okolicznościowego aktorzy zaprezentowali zgromadzonym gościom, nauczycielom oraz swoim kolegom i koleżankom dwa skecze. Po skończonym występie grupa teatralna zebrała gromkie brawa.

- Aktualnie przygotowujemy krótkie przedstawienie, które będzie związane z tematem ludzkiego przemijania oraz kolejne, na Misterium Narodzenia Pańskiego - dodaje ks.  Karol Misiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma