Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trzeźwość to wolność

W Gietrzwałdzie rozpoczęła się Nowenna Mszy świętych dziękczynnych za łaskę trzeźwości.

W trakcie objawień w Gietrzwałdzie Maryja nawoływała do trzeźwości - poproszona o zdrowie dla pewnej rodziny odpowiedziała „Będą zdrowi, jeżeli będą się modlić i nie będą pić wódki". Bractwo wstrzemięźliwości i ogromny ruch trzeźwościowy były jednymi z pierwszych owoców Maryjnych objawień.

Caritas Archidiecezji Warmińskiej w podziękowaniu za dar trzeźwości, łaskę wytrwania dla tych, którym udało się wyjść z nałogu, postanowiło, by w każdą 4. sobotę miesiąca (wyjątkiem będzie grudzień, kiedy będzie to 5. sobota miesiąca) odprawiać Mszę św. dziękczynną.

- Chcemy dziękować Bogu za wszystko - za każdy dzień, każdy tydzień, kiedy w rodzinach była trzeźwość, za każdą noc, kiedy nie było strachu, w jakim stanie ktoś wróci do domu, za każde święta, które były przeżywane z radością. Chcemy dziękować za wszystko, co piękne w trzeźwości, która daje przede wszystkim wolność - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas.

Rozpoczynającą nowennę Mszą św. koncelebrowali ks. Zięba oraz ks. Jan Sztygiel. Ks. Zięba w homilii, nawiązując do przypowieści o drzewie figowym, przypomniał, że tak samo pozostający w nałogach często nie przynoszą żadnych owoców, ale nie można ich przez to skreślać, bo Pan Bóg, jak dobry ogrodnik, może jeszcze spowodować, że te owoce się pojawią. Ks. Zięba przypomniał też, że uwielbienie i dziękczynienie są potrzebne, by nikt nie myślał, że sam sobie wszystko zawdzięcza, ale pamiętał, że został uwolniony przede wszystkim dzięki łasce i miłosierdziu Boga.

Najbliższa Msza św. dziękczynna za łaskę trzeźwości odbędzie się 26 listopada o godz. 13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama