Nowy numer 4/2021 Archiwum

Musi być profesjonalny

Wojewoda sfinansował zakup sprzętu dla ratowników medycznych.

- Zapewnienie pomocy każdej osobie, której życie lub zdrowie jest zagrożone - to jeden z najważniejszych obowiązków państwa. Z tego zadania wynika konieczność podejmowania systematycznych działań w celu podnoszenie jakości usług ratowniczych - uważa wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wojewoda, w ramach swoich funkcji nadzorczych i kontrolnych nad systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, udzielił wsparcia finansowego na zakup sprzętu medycznego w 22 jednostkach opieki zdrowotnej.

W województwie warmińsko-mazurskim funkcjonuje 77 zespołów ratownictwa medycznego oraz 11 szpitalnych oddziałów ratunkowych. Te dane pokazują, jak potrzebna jest pomoc niesiona przez pracowników służb ratowniczych, a tym samym jak ważny jest sprzęt, którym dysponują te służby do udzielania pomocy.

- Musi on być profesjonalny, wysokiej jakości, pozwalający na pełne wykorzystanie  umiejętności i kompetencji personelu ratownictwa, a tym samym niesienie jak najbardziej skutecznej pomocy medycznej pacjentom znajdującym się w stanie zagrożenie życia lub zdrowia - mówi wojewoda Artur Chojecki.

Stąd jego decyzja o dofinansowaniu zakupu ponad 80 jednostek sprzętu medycznego dla zespołów ratownictwa medycznego i szpitalnych oddziałów ratunkowych w 22 placówkach leczniczych z terenu całego województwa. Wartość finansowa pomocy wynosi 1 973 000 zł, a wśród zakupionego sprzętu znajdują się m. in. aparaty EKG, defibrylatory, zestawy do intubacji, kardiomonitory, pompy infuzyjne, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, respiratory, łóżka szpitalne,  videolaryngoskopy, krzesełka kardiologiczne.

- Doposażenie ekip ratowniczych w potrzebny sprzęt stanowi silne wsparcie dla Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego i przyczyni się do dalszej poprawy bezpieczeństwa medycznego pacjentów znajdujących się w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego - uważa wojewoda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama