Nowy numer 24/2018 Archiwum

Jesteśmy wyjątkowi

Bo tam, gdzie wspólnota i jednocząca nadzieja, tam znikają uprzedzenia.

Wolontariusze szkolnego koła Caritas z Gimnazjum nr 8 i VIII LO w Olsztynie wraz z młodzieżą niepełnosprawną ze Stowarzyszenia „Wyjątkowe Serce” zasadzili na szkolnych polach nadziei żonkile, które wiosną przyczynią się do wsparcia Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.

- To akcja podkreślająca misję niesienia nadziei chorym, której symbolem jest żonkil, w Roku Jubileuszowym Bożego Miłosierdzia łączący dwa światy, tak bardzo sobie  potrzebne - mówi opiekun koła Sebastian Polakowski.

- Poprzez wspólne działanie doświadczyliśmy fakt, iż różnorodność jest normalna, współistniejąca, a przez to ubogacająca nas - mówili młodzi uczestnicy wspólnej akcji. Dlatego terapia nadzieją, której celem jest przekraczanie barier, pozostawiła przekonanie, że „jesteśmy wyjątkowi dla siebie nawzajem”.

- Przy wspólnym działaniu, na progu listopada, podkreślaliśmy również pamięć o dzieciach poczętych, a nienarodzonych. Wolontariusze  i ich niepełnosprawni przyjaciele, poprzez żonkilową nadzieję, zaświadczyli, że są osobami o tych samych prawach i obowiązkach - mówi Sebastian Polkowski. - Bo tam, gdzie wspólnota i jednocząca nas nadzieja, tam znikają uprzedzenia - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma