Nowy numer 43/2020 Archiwum

O której na cmentarz?

Nabożeństwa na cmentarzach archidiecezji warmińskiej.

Zgodnie z tradycją w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach zostaną odprawione Msze św. w intencji zmarłych:

Olsztyn

  • 14.00 - na cmentarzu komunalnym w Olsztynie (ul. Poprzeczna) pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego;
  • 14.00 - na cmentarzu komunalnym k. Dywit (ul. Wadąska);
  • 12.00 - na cmentarzu parafialnym św. Wawrzyńca w Olsztynie (Gutkowo - ul. Żurawia).

Barczewo
Po Mszy św. o 8.00 ksiądz z parafii pw. św. Anny przejdzie na stary cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych tam pochowanych. Po Mszy św. o 11.30 z kościoła wyruszy procesja wraz z wiernymi z parafii św. Andrzeja Apostoła na cmentarz komunalny. Uprasza się wszystkich uczestników procesji o przyniesienie do kościoła na tę Mszę św. chociaż jednego symbolicznego kwiatu i znicz. Przed procesją będą poświęcone znicze i kwiaty, które później zostaną zaniesione w procesji na groby bliskich. Bezpośrednio po zakończeniu procesji na cmentarzu księża będą do dyspozycji tych, którzy chcieliby poświęcić pomnik na cmentarzu.

Bartoszyce
O 13.00 Msza św. na nowym cmentarzu w intencji zmarłych tam spoczywających. Bezpośrednio po Eucharystii wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych. Na starym cmentarzu modlitwy i procesja za zmarłych o 14.00.

Kętrzyn
Msza św. na cmentarzu miejskim, a po niej procesja o 11.00. Na cmentarzu Nowa Wieś odbędzie się nabożeństwo za zmarłych o 13.00.

Korsze
O 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego modlitwa za zmarłych w tym roku parafian, po której wyruszy procesja na cmentarze. I stacja przy grobie ks. Stanisława Lachowicza, II na cmentarzu przy kościele. Pozostałe stacje na cmentarzu komunalnym. Na cmentarzu przy kaplicy będzie odprawiona Msza św. za zmarłych około 12.00. Po Mszy św. możliwość poświęcenia grobów. O 17.30 w kościele różaniec za zmarłych.

Lidzbark Warmiński
Eucharystia na cmentarzu, poprzedzona procesją żałobną, o 14.00.

Miłakowo
Po Mszy św. o 11.00 procesja na cmentarz parafialny.

Mrągowo
Na cmentarzu komunalnym przy os. Brzozowym odbędzie się procesja z kazaniem o 12.00, a na cmentarzu przy ul. Młodkowskiego o 14.00.

Olsztynek
Procesja żałobna z kościoła bł. Anieli Salawy na cmentarz komunalny bezpośrednio po Mszy św. o 11.00. Na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych. Po nabożeństwie będzie okazja do poświęcenia nowych krzyży i pomników na grobach zmarłych.

Ostróda
O 12.00 na cmentarzu w Kajkowie zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych. Na cmentarzu przy ul. Chrobrego Msza Św. o 12.00. Uroczystości żałobne na cmentarzu przy ul. Spokojnej rozpoczną się o 14.00.

Piecki
Po Mszy św. o 11.00 sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, podczas której będzie modlitwa za zmarłych kapłanów, budowniczych świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończy się błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.

Sępopol
Po Mszy św. o 12.30 wyruszy z kościoła żałobna procesja na cmentarz. Nie będzie Eucharystii o 16.00. Po zakończeniu procesji będziemy błogosławić pomniki i krzyże nagrobne postawione w ostatnim czasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama