Nowy numer 33/2018 Archiwum

Stanięcie przy grobie

Modlitwa jest wypraszaniem tego, co najważniejsze, czyli świętości.

Uroczystość Wszystkich Świętych skłania nas do odwiedzenia cmentarzy, grobów naszych bliskich, którzy wyprzedzili nas w drodze ku niebu. Tysiące zniczy, kwiaty białe, żółte i fioletowe. I modlitwa za zmarłych, spotkania rodzinne, rozmowy.

- Wspominamy wszystkich tych, którzy osiągnęli radość nieba. Wszystkich ich przywołujemy. To główna myśl tego dnia. W polskiej tradycji łączymy ją ze wspomnieniem wszystkich zmarłych, których tak naprawdę liturgia wspomina w dniu jutrzejszym. Chcemy uprosić dla nich świętość, czyli radość nieba - mówi abp Józef Górzyński.

Podkreśla, że to dzień radości, bo chrześcijanie przeżywają śmierć w sposób głęboki, duchowy, poprzez odwoływanie się do Zwycięzcy śmierci, czyli Chrystusa. - Takie stanięcie przy grobie z modlitwą jest wypraszaniem tego, co najważniejsze, czyli świętości, czyli radości nieba - dodaje metropolita warmiński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma