Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jubileuszowe "last minute"

Kończy się Rok Miłosierdzia.

Papież Franciszek ustanowił Rok Miłosierdzia, by zachęcić wiernych do poznania Boga przebaczającego i miłującego. W archidiecezji warmińskiej zostało rok temu wyznaczonych 11 kościołów jubileuszowych: Olsztyn - konkatedra św. Jakuba, św. Józefa, Miłosierdzia Bożego, Święta Lipka, Gietrzwałd, Frombork, Stoczek Klasztorny, Dobre Miasto - kolegiata, Kętrzyn - kolegiata, Lidzbark Warmiński - kolegiata, Nidzica - Miłosierdzia Bożego. W każdym z nich już 6 listopada rozpocznie się jubileuszowe „last minute” - tydzień dziękczynnych modlitw za Jubileusz Miłosierdzia, ale również ostatnia szansa na wykorzystanie tego wyjątkowego czasu.

- Jest to pomyślane jako przygotowanie do zakończenia jubileuszu na poziomie naszej archidiecezji. Zapraszamy do kościołów jubileuszowych od 6 do 13 listopada, gdzie będą odprawione specjalne adoracje. Szczególnie zachęcam osoby, które nie pojednały się z Bogiem do tej pory w sakramencie spowiedzi św., aby skorzystały z tego wezwania - mówi ks. Bartłomiej Matczak z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Olsztynie.

Rok Miłosierdzia zakończy się w Rzymie 20 listopada, tydzień wcześniej, czyli 13 listopada nastąpi diecezjalne zakończenie. W archidiecezji warmińskiej zakończenie będzie miało miejsce w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama