Nowy numer 32/2018 Archiwum

W piątek nie będzie postu

Dyspensa na Święto Niepodległości.

W związku z tradycyjnymi obchodami Święta Niepodległości, które w tym roku przypada w piątek 11 listopada, metropolita warmiński abp Józef Górzyński, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela wiernym i przebywającym na terenie archidiecezji warmińskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

- Zachęcam wszystkich wiernych, powierzonych mojej pasterskiej posłudze, aby wzięli tego dnia udział we wspólnych modlitwach w intencji naszej umiłowanej ojczyzny, okazując wdzięczność Panu Bogu za odzyskaną w 1918 r. upragnioną wolność - podkreśla abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma