Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zenon Złakowski uhonorowany

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył dziennikarza Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent Duda wręczył dziś odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Mianował również pośmiertnie pułkownika Ryszarda Kuklińskiego na stopień generała brygady.

Jednym z odznaczonych przez prezydenta jest Zenon Złakowski, działacz opozycji demokratycznej, pisarz i dziennikarz, który pracował m.in. w "Posłańcu Warmińskim". Został on odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Zenon Złakowski urodził się 9 grudnia 1942 r. w Zarzeczewie koło Włocławka. W 1966 r. ukończył Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 80. działał w "Solidarności", a w latach 1989-1991 sprawował mandat posła na Sejm kontraktowy. W 2015 roku został uhonorowany Laurem Dziennikarza Warmii i Mazur przez Warmińsko-Mazurski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma