Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wdzięczność to za mało

– Przenieśmy ten czas w następne dni, miesiące, lata. Jego owoce będziemy poznawać przez naszą postawę każdego dnia – mówił abp Józef Górzyński.

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie metropolita warmiński abp Józef Górzyński przewodniczył modlitwie dziękczynnej za kończący się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Razem z nim Mszę św. koncelebrował m.in. abp Edmund Piszcz. W homilii abp Górzyński przypomniał, że aby otrzymać łaskę miłosierdzia, należy przyjąć postawę chrześcijanina, czyli tego, który rozumie słowa Jezusa i łaskę, jaką od Niego otrzymuje.

– Chrystus jest jedynym, który może nas wyzwolić ze wszystkich naszych lęków. Uleczył nas bowiem ze źródła lęku, jakim jest grzech. Miłosierdzie Boga objawia się najpełniej właśnie w uwolnieniu z grzechu – zaznaczył metropolita. Dodał także, że owoce Roku Miłosierdzia będziemy poznawać przez naszą postawę na co dzień, przez to, jak będziemy realizowali choćby słowa z Modlitwy Pańskiej: „jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Przypomniał również, że nie możemy być tylko biorcami daru. – Nie wystarczy, że będziemy wdzięczni za dar miłosierdzia. Bóg chce, byśmy ten dar przekazywali dalej, byśmy też byli miłosierni. Mamy iść do tych, którzy na ten dar się nie otwierają, którzy go nie pojmują. Dajmy świadectwo Bożego miłosierdzia. Przenieśmy ten rok w następne dni, miesiące, lata, jak jesteśmy do tego powołani w nadchodzącym roku duszpasterskim, którego hasło brzmi: „Idźcie i głoście” – zaapelował abp Górzyński. – Świat niczego tak nie potrzebuje jak Bożego miłosierdzia, choć nie zawsze jest tego świadomy. Bądźmy świadkami Bożego miłosierdzia – powiedział abp Józef.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama