Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bogu na chwałę

Poświęcenie krzyża we wsi Krawczyki.

W niedzielę Chrystusa Króla, w Roku Miłosierdzia oraz jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski miało miejsce ważne - dla nas katolików mieszkańców sołectwa Krawczyki, wydarzenie - uroczyste poświęcenie krzyża postawionego w centrum wsi Krawczyki. Ceremonii poświęcenia przewodniczył ks. Adam Steć, proboszcz parafii p.w. Krzyża Świętego w Krekolach.

Krzyż został postawiony na miejscu poprzedniego, który trzeba było wymienić ze względu na jego stan. Z inicjatywą wymiany krzyża oraz zagospodarowania przy nim terenu wyszła rodzina państwa Wandy i Jana Powierżów. Pan Jan był także projektodawcą nowego zagospodarowania terenu wokół krzyża oraz głównym wykonawcą całego dzieła. W pracach wspierało go kilku innych mieszkańców Krawczyk.

Prace rozpoczęły się w dniu 1 października. Dzięki wsparciu Sołtysa oraz powszechnie okazanemu zrozumieniu dla tej inicjatywy i finansowemu zaangażowaniu mieszkańców sołectwa Krawczyki, jak również posła na sejm RP ziemi bartoszyckiej, pana Adama Ołdakowskiego, udało się zwieńczyć to dzieło w dniu 19 listopada 2016 r.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma