Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Świece na stół

Każdy malutki płomień składa się na wielkie dzieło, daje szansę dzieciom na godne dzieciństwo.

Już od 23 lat Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w okresie Adwentu rozprowadza świece. Dochód przekazany jest dla najbardziej potrzebujących dzieci.

– Będziemy wspierać kolonie letnie Caritas, dofinansowywać dożywanie, pomoc edukacyjną. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przekażemy na projekty pomocowe dzieci z najuboższych krajów świata – mówi Aleksandra Ptak.

Świece można nabyć w parafiach. – Zachęcamy, aby każdy w tym radosnym okresie oczekiwania na narodziny Jezusa pomyślał o potrzebujących i wspomógł ich. Świeca Caritas od lat na wigilijnym stole jest świadectwem naszej pamięci o tych, dla których każda pomoc budzi nadzieję i wiarę w solidarność ludzi. Każdy malutki płomień składa się na wielkie dzieło, tworzy ogromne ognisko miłości, daje szansę dzieciom na godne dzieciństwo – dodaje.

W akcję włączają się szkolne koła Caritas. Część pieniędzy zostaje do ich dyspozycji. Podobnie dzieje się w przypadku parafialnych zespołów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma