Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wiedzą, komu pomóc

Po raz drugi Caritas Archidiecezji Warmińskiej ruszyło z akcją Siatka Miłosierdzia.

- Ideą akcji jest pomoc najbardziej  potrzebującym, samotnym i bezdomnym - wyjaśnia Aleksandra Ptak.

W tym roku Caritas zamówiła 7 tys. siatek miłosierdzia, które trafią do parafii naszej archidiecezji. - W ten sposób chcemy zebrać produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, środki czystości. Na siatce są szczegółowe informacje. Pełne siatki miłosierdzia należy przekazywać do swoich parafii lub do centrali Caritas - dodaje Aleksandra.

W ubiegłym roku, w ramach tej akcji, zebrano ponad 65 tys. kg produktów. - Kupowano najczęściej  mąkę, cukier, makaron, herbatę i kawę. Było dużo słodyczy. Sporo środków czystości - wymienia.

Zebrane artykuły zostaną przekazane najbardziej potrzebującym z terenów parafii, jak i podopiecznym Caritas. W parafiach produkty będą rozprowadzane przez parafialne koła Caritas. - Ich członkowie dobrze wiedzą, komu należy pomóc - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma