Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trzeba chcieć być świętym

- Najważniejsze jest, żeby nie zostawić Jezusa tylko w Kościele, ale Go zabrać ze sobą do swojej codzienności - mówi Rita Kostka.

W siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Olsztynie, pod hasłem „Święci w życiu rodziny”, odbyło się spotkanie z Ritą Kostką z Ogniska Kultury Rodzinnej w Kudypach. Pani Rita opowiedziała historię św. Andrzeja, głównego patrona archidiecezji warmińskiej. - Taki jest właśnie początek świętości: trzeba spotkać Jezusa. Musimy mieć z Nim relację, ale musimy też pamiętać, że czasami może to się wiązać z cierpieniem - św. Andrzej poniósł śmierć męczeńską - przypomniała R. Kostka.

Przyniosła ze sobą również księgę o rodzinie Kostków herbu Dąbrowa. - Dzieje rodziny są zachwycające. To jest nasza tradycja, my tym żyjemy i przekazujemy naszym dzieciom i wnukom. Skoro oni pięknie żyli, to my też przecież możemy - opowiadała pani Rita. Przypomniała dzieje kilku z najbardziej znanych Kostków - jeden był kandydatem na króla, była bł. Marta Wiecka, Magdalena Mortęska jest kandydatką na ołtarze. - Najbardziej znany to oczywiście św. Stanisław Kostka. Chociaż niektórzy mówią, że to rojber, łobuziak był. Nie chciał słuchać rodziców, do zakonu uciekł - opowiadała z u śmiechem R. Kostka.

- To wszystko nas ciągle zachwyca i zachęca do działania. Każda chwila naszego życia powinna być przepełniona pragnieniem świętości, przebywania z Jezusem. I to na co dzień, bo najważniejsze jest, żeby nie zostawić Jezusa tylko w Kościele, trzeba Go zabrać ze sobą do swojej codzienności - przypomniała zebranym opiekunka Ogniska Kultury Rodzinnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama