Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trzeba chcieć być świętym

- Najważniejsze jest, żeby nie zostawić Jezusa tylko w Kościele, ale Go zabrać ze sobą do swojej codzienności - mówi Rita Kostka.

W siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Olsztynie, pod hasłem „Święci w życiu rodziny”, odbyło się spotkanie z Ritą Kostką z Ogniska Kultury Rodzinnej w Kudypach. Pani Rita opowiedziała historię św. Andrzeja, głównego patrona archidiecezji warmińskiej. - Taki jest właśnie początek świętości: trzeba spotkać Jezusa. Musimy mieć z Nim relację, ale musimy też pamiętać, że czasami może to się wiązać z cierpieniem - św. Andrzej poniósł śmierć męczeńską - przypomniała R. Kostka.

Przyniosła ze sobą również księgę o rodzinie Kostków herbu Dąbrowa. - Dzieje rodziny są zachwycające. To jest nasza tradycja, my tym żyjemy i przekazujemy naszym dzieciom i wnukom. Skoro oni pięknie żyli, to my też przecież możemy - opowiadała pani Rita. Przypomniała dzieje kilku z najbardziej znanych Kostków - jeden był kandydatem na króla, była bł. Marta Wiecka, Magdalena Mortęska jest kandydatką na ołtarze. - Najbardziej znany to oczywiście św. Stanisław Kostka. Chociaż niektórzy mówią, że to rojber, łobuziak był. Nie chciał słuchać rodziców, do zakonu uciekł - opowiadała z u śmiechem R. Kostka.

- To wszystko nas ciągle zachwyca i zachęca do działania. Każda chwila naszego życia powinna być przepełniona pragnieniem świętości, przebywania z Jezusem. I to na co dzień, bo najważniejsze jest, żeby nie zostawić Jezusa tylko w Kościele, trzeba Go zabrać ze sobą do swojej codzienności - przypomniała zebranym opiekunka Ogniska Kultury Rodzinnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma