Nowy numer 43/2020 Archiwum

Inspirowani świadectwem życia

Rozpoczął się III Międzynarodowy Konkurs o bł. Bolesławie Lament. Myślą przewodnią konkursu są słowa: „Wszystko na większą chwałę Bożą”.

Te słowa wytyczały ścieżki życia i drogę do świętości bł. Bolesławy Lament. - Nam zależy na tym, aby każdy uczestnik konkursu poznał jak najwięcej szczegółów z życia bł. Bolesławy. Święci mają nam pomagać, ale to my musimy odczuć pragnienie podążania ich śladami. Mamy też i inne zadanie - wzbudzać tę chęć u innych - mówi s. Halina Grygo ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

S. Halina od wielu lat przygotowuje dzieci i młodzież do różnych konkursów religijnych. Jej podopieczni często zdobywali nagrody. - Kilka lat temu pomyślałam, że dlaczego by nie zainicjować konkursu o bł. Bolesławie Lament? Tym bardziej, że jest ona jeszcze zbyt mało znana, a miałam pragnienie, by jej kult rozszerzał się, by ze swym charyzmatem wpisywała się w życie innych ludzi. Wiele modlitw zanoszę właśnie za jej wstawiennictwem i one są wysłuchiwane. Wiem, że ona może nam pomóc - mówi s. Halina.

Pomysłem zaraziła innych. W 2010 r. odbył się pierwszy powiatowy konkurs o bł. Bolesławie, później jego zasięg objął województwo warmińsko-mazurskie, następnie całą Polskę, a od trzech lat świat.

Właśnie rozpoczął się III Międzynarodowy Konkurs o bł. Bolesławie Lament. Myślą przewodnią konkursu są słowa: „Wszystko na większą chwałę Bożą”, jako duchowy fundament życia bł. Bolesławy w dążeniu do świętości, zaś tematem: „Ścieżki życia i droga do świętości bł. Bolesławy Lament”.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy literackiej lub plastycznej, odzwierciedlającej postać, osobowość i misję bł. Bolesławy, poprzez pryzmat dowolnie wybranych scen z jej życia i działalności.

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe z różnych zakątków świata. Prace konkursowe należy przekazać lub przesłać (w opakowaniu zapewniającym bezpieczne dostarczenie przesyłki) do 1 marca 2017 r. na adres: s. Halina Grygo MSF, ul. Młynarska 12, 13-100 Nidzica. Na przesyłce należy umieścić dopisek: POLSKA. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w kwietniu 2017 r.

Na zeszłoroczny konkurs wpłynęło aż 1120 prac plastycznych i literackich. Duża ich różnorodność i bogactwo udowadnia, że uczestnicy szczegółowo poznali życiorys i misję bł. Bolesławy.

- Świadectwo życia bł. Bolesławy jest drogowskazem szczególnie dla młodego człowieka, którego we współczesnym świecie medialnym często odziera się z wiary i prawdziwych wartości, a w zamian oferuje niczym nieograniczoną, destrukcyjną wolność. Młodzi ludzie poznając życiorysy świętych i błogosławionych, dostrzegają autorytet i wzór do naśladowania, budują fundament wiary i wartości - mówi s. Halina.

Szczegóły na temat konkursu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama