Nowy numer 21/2018 Archiwum

Życie duchowe studentów

Nowy duszpasterz akademicki wydziału teologii UWM w Olsztynie.

Spotkanie abp. Józefa Górzyńskiego na wydziale teologii UWM w Olsztynie miało dla obecnych zaskakujący moment.

- Często kapłani mają inne zajęcia. Jak wielu księży, którzy pracują na wydziale teologii - są oni także zatrudnieni w życiu warmińskiego Kościoła. Mają powierzone różne zadania, które wiążą się ściśle z posiadaną specjalizacją uprawianą na uniwersytecie. Zwracam się tutaj do ks. prof. Sławomira Ropiaka - zagaił metropolita.

- Mam dla księdza przesyłkę kurialną - uśmiechnął się abp. Górzyński, po czym wyciągnął pismo i zaczął czytać: „W trosce o życie duchowe studentów teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, niniejszym dekretem mianuję przewielebnego księdza kanonika duszpasterzem akademickim wydziału teologii”.

W tym momencie sala wypełniła się gromki brawami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma