Nowy numer 23/2021 Archiwum

Symbol radości i nadziei przejdź do galerii

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Olsztyna.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Światło z Betlejem trafia do różnych krajów, gdzie harcerze niosą lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

- Światło to symbol pokoju, pojednania, radości, ciepła, miłości i nadziei. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenie to właśnie dni radosne, łaskawe, pełne miłosierdzia i przebaczenia - mówi hm. Jakub Zięty, komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. - W ten świąteczny czas jeszcze bardziej niż zwykle pożądane jest okazanie dobroci, zwykłej, ludzkiej uprzejmości i pojednania. W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju roznosimy pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój”. Chcemy razem doprowadzić do zgody tam, gdzie jej nie ma - podkreśla hm. Zięty.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku - otrzymali je przedstawiciele Kościoła, władz samorządowych i państwowych, służby mundurowe. BŚP powędruje z Olsztyna do najdalszych miejscowości naszego województwa, a także do skautów i harcerzy w Obwodzie Kaliningradzkim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama