Nowy numer 43/2020 Archiwum

Adwentowa miłość z Butryn

400 kg artykułów spożywczych zebrali wolontariusze koła Caritas z Butryn.

11 wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Butrynach po raz kolejny wzięło udział Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas „Tak, pomagam!”. Przez dwa dni zebrali ok. 400 kg artykułów spożywczych, które zostały przeznaczone na pomoc podopiecznym Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

- W czasie trwania akcji wspierali nas babcia jednego z wolontariuszy oraz rodzice, którzy z Butryn, Pokrzyw, Chaberkowa, Starej Kaletki i Zgniłochy przywieźli wolontariuszy do Olsztyna i odebrali ich po skończonej akcji. Jesteśmy również wdzięczni firmie pana Wojciecha Rzeszotarskiego, dzięki któremu wolontariusze w piątek po skończonych lekcjach mogli przyjechać z Butryn do Olsztyna na akcję. To jest piękny wyraz adwentowej miłości, która dzięki dobrym czynom rozprzestrzenia się, zaraża dobrocią i chęcią pomocy kolejne osoby - mówi Krzysztof Gajewski, opiekun SKC w Butrynach.

Ponadto wolontariusze w niedzielę przy kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie rozprowadzali świece Caritas w czasie akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Płomień Miłosierdzia.

- Następną zbiórkę żywności przeznaczymy na pomoc potrzebującym w parafii św. Jakuba w Butrynach i na dożywianie uczniów tamtejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - dodaje K. Gajewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama