Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kolędy w tramwaju

Wystarczyła chwila, by atmosfera w tramwajach zrobiła się bardzo świąteczna, a ludzie uśmiechali się do siebie.

Dziś Wspólnota Przymierze Miłosierdzia z parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej wyszła ze świąteczną ewangelizacją do mieszkańców Olsztyna.

- Po Mszy św. o godz. 13.00 udaliśmy się na przystanek tramwajowy. Jeździliśmy w tramwajach i śpiewaliśmy kolędy. Składaliśmy pasażerom życzenia świąteczne i rozdawaliśmy pięknie zapakowane swojej roboty pierniczki, upieczone przez członków wspólnoty oraz wręczaliśmy karteczki z cytatami z Pisma Świętego - mówi koordynatorka wspólnoty Wioletta Bulejak.

Pasażerowie włączali się spontanicznie w śpiewanie kolęd. - Jestem mile zaskoczona taką inicjatywą. Przyjemnie jest jadąc tramwajem spotkać ludzi, którzy są przyjaźni, składają życzenie, uśmiechają się - mówi pani Teresa. Wystarczyła chwila, by atmosfera w tramwajach zrobiła się bardzo świąteczna, a ludzie uśmiechali się do siebie.

Wspólnota spotyka się w każdy poniedziałek o godzinie 18.30 starsza grupa, a grupa młodzieżowa w każdą niedzielę o godzinie 12.15.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma