Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kolorowe wsparcie

Dziesiątki wyciśniętych kciuków pojechało do Watykanu, by zapewnić o pamięci i modlitwie młodych, którą otaczają papieża Franciszka.

Na pewno są to jedne z najbardziej niespotykanych życzeń bożonarodzeniowych, które otrzymuje papież Franciszek. Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olsztynie wysyłali ojcu świętemu kartkę świąteczną, na której widnieją odciski palców.

- Akcję nazwałem „Kciuk Pamięci dla Franciszka”. Celem akcji jest wspólne napisanie życzeń świątecznych na Boże Narodzenie do ojca świętego Franciszka. Po pierwsze jest to już nasz zwyczaj adwentowy, a po drugie, przez odciśniecie kolorowego odcisku własnego kciuka wyrażam swoja pamięć w modlitwie, słowie i działaniu  - wyjaśnia nauczyciel Sebastian Polakowski.

Podkreśla, że papierowy prezent linii papilarnych jest znakiem jedności w różnorodności. - Jako wspólnota, na która składają się uczniowie, kadra nauczycieli i pracownicy szkoły, wysyłamy odcisk pamięci, który oznacza troskę o wspólny Kościół. Bo pamięć to obecność, a ta oznacza miłość. Dlatego życzymy ojcu świętemu, aby pokazując wysunięty kciuk, który jest symbolem Ducha Świętego, był niesiony Bożymi natchnieniami i naszym „kolorowym” wsparciem na zbliżające się Boże Narodzenie - dodaje katecheta.

Kolorowe wsparcie   Swoje życzenia ślą papieżowi również pracownicy szkoły Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama