Nowy numer 4/2021 Archiwum

Narodził się w sercach

Spotkanie opłatkowe Przyjaciółmi Jezusa Mistrza.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia. Niewielka kaplica u sióstr uczennic Boskiego Mistrza wypełniła się wspólną modlitwą, rozważaniem Ewangelii i śpiewem. - Witam wszystkich na spotkaniu wigilijnym, nieco wyprzedzającym święta, ale wpisującym się w ostatnie dni poprzedzające Boże Narodzenie - mówił paulista ks. Ryszard Rosa SSP.

Po Mszy św. był czas na życzenia i dzielenie się opłatkiem. - Życzę nam, aby Chrystus narodziła się w naszych sercach, abyśmy stali się doskonałymi narzędziami w rękach Jezusa, byśmy to już nie my kochali drugiego człowieka, a Jezus przez nas kochał, Jezus przez nas działał - mówiła s. Damaris Suchenia opiekunka wspólnoty.

- Spotkaliśmy się na wspólnej wigilii z działającą przy naszym zgromadzeniu wspólnotą współpracowników paulińskich, z naszymi Przyjaciółmi Jezusa Mistrza. Tworzą ją osoby świeckie, które chcą współuczestniczyć w wypełnianiu naszej misji, czyli apostolstwo modlitwy osób świeckich za kapłanów, o powołania kapłańskie i za środki publicznego przekazu - mówi s. Damaris.

W przyszłym roku współpracownicy paulińscy będą obchodzić swój rok jubileuszowy. Ich wspólnota została założona w czerwcu 1917 r. W Polsce należy do niej nieco ponad 100 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama