Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wielki jubileusz

W roku 2017 wszystkie oczy będą skierowane na Gietrzwałd.

W nadchodzącym roku Kościół na Warmii będzie świętował 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50. rocznicę koronacji obrazu.

Abp Józef Górzyński, metropolita warmiński podkreśla, że to niezwykle ważne uroczystości i mimo swoistej „konkurencji” 100. rocznicy objawień Maryi w Fatimie to wrześniowe uroczystości w Gietrzwałdzie powinny być obchodzone w odpowiedni sposób. Abp Józef zaznacza, że na uroczystości zaprosi "cały episkopat i najwyższe władze państwowe".

Gietrzwałd wart jest przypominania, warto pamiętać o tym, co tu się wydarzyło - mówi abp Górzyński i zapowiada, że przez cały rok w archidiecezji będzie trwało odpowiednie przygotowanie do uroczystości, których kulminacja odbędzie się 10 września w Gietrzwałdzie.

Gietrzwałd jest jedynym w Polsce i jednym z 12 na świecie miejsc objawień maryjnych uznanych oficjalnie przez Watykan za autentyczne. Gietrzwałdzkie objawienia miały miejsce w 1877 roku.

Głównymi wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafryńska oraz 12-letnia Barbara Samulowska; jak mówiły, Matka Boża przemówiła do nich po polsku i prosiła o codzienne różańcowe modlitwy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama