Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szukają odpowiedzi na pytanie

- Wiem, że zawsze muszę być na wszystko gotowy, na wolę Boga, na drogę, którą dla mnie przygotował - mówi Jarek.

W WSD „Hosianum” trwają rekolekcje powołaniowe. Uczestnicy przyjechali, by wspólnie szukać odpowiedzi na pytanie: „Jesteś gotowy?”.

- Temat tych rekolekcji rozumiem wieloaspektowo. Bo trzeba być gotowym do tego, by być dobrym chrześcijaninem, by wypełnić wolę Pana Boga i pójść za Jego głosem. Oczywiście, niezależnie od tego, jakie powołanie wypełniamy. I rodzące się dalej pytania, czy ufasz Bogu, czy umiesz świadomie i ze wszelkimi konsekwencjami powiedzieć: „Bądź wola Twoja”. I nie jest to agitacja - uśmiecha się rekolekcjonista ks. Wojciech Kotowicz. - Pragniemy, by każdy odnalazł swoją drogę, by był w życiu szczęśliwy.

- Przekazywane przez rekolekcjonistę treści staram się zgłębiać, poukładać, odszukiwać odpowiedzi na moje wątpliwości. Szukam odpowiedzi na pytanie: „Jesteś gotów?”. Ale też i wiem, że zawsze muszę być na wszystko gotowy, na wolę Boga, na drogę, którą dla mnie przygotował. Choć dziś jeszcze do końca nie wiem, którędy pójdę. Wierzę jednak, że wszystko będzie dobrze - mówi Jarek.

- Chciałbym zburzyć mit, że to są rekolekcje: „Wstąp do naszego seminarium”. To jest dobry czas, aby poukładać sobie po roku życie duchowe, żeby usystematyzować sobie pewne kwestie. Tu można oderwać się od codziennych zajęć - dodaje Mateusz.

Więcej w "Posłańcu Warmińskim" nr 1 na 8 stycznia 2017 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama