Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rozbudowa tramwajów w Olsztynie

Potrzeba na to 208 mln złotych.

Rozbudowa drugiej linii tramwajowej ma się rozpocząć na przełomie 2017 i 2018 roku, a zakończyć w 2019 roku. Wg planu mają powstać nowe torowiska na ulicach: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i alei Piłsudskiego. Dodatkowo, planowane prace zbiegną się w czasie z modernizacją ul. Partyzantów i Pstrowskiego. To oznacza znaczne zmiany w organizacji ruchu.

Całość inwestycji szacowana jest na 208 mln zł, a miasto złożyło już wniosek o unijne dofinansowanie w wysokości 70 proc. Rozbudowa infrastruktury tramwajowej przełoży się na dwie dodatkowe linie. Linia nr 4 kursować będzie z osiedla Pieczewo do dworca głównego, z kolei linia nr 5 z osiedla Pieczewo pod Wysoką Bramę. Do obsługi całego systemu tramwajowego miasto dokupi łącznie 14 sztuk nowych pojazdów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma