Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pieniężna kromka

To spotkanie przypomniało, że powinno się być dobrym jak chleb, który leży na stole.

W ZSO nr 4 w Olsztynie odbyło się wspólne kolędowanie, czyli „kolęda dobra jak chleb”.

- Co to znaczy? Refleksja i zatrzymanie z kolędami w roli głównej było inauguracja roku Brata Alberta w naszej szkolnej stajence. Przez lalkę przedstawiającą świętego, patrona Caritas Archidiecezji Warmińskiej, życzyliśmy sobie przejścia od kolędy dobrej jak chleb do opłatka dobrego jak kolęda - mówi Sebastian Polkowski.

Przypomina, że kolędy do często wyśpiewana Ewangelia, której historia betlejemskiej nocy nawiązuje do domu chleba, czyli Betlejem.

W szkolnym kolędowaniu uczestniczył Daniel Rupiński, który z balkonu olsztyńskiego ratusza wygrywa na trąbce hymn ziemi warmińskiej. Podczas spotkania zaprezentował swoja pierwszą płytę.

- Zatem wspólna kolęda uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości wraz z Bratem Albertem i św. Faustyną w lalkach przypomniała, że powinno się być dobrym jak chleb, który leży na stole, po który się sięga, kiedy jest się  głodnym. Dlatego jako wyraz konkretnego działania nasze szkolne koło Caritas przystąpiło do programu „rodzinarodzinie.caritas.pl”, dokładając pieniężną kromkę chleba w udziale 6 miesięcznej pomocy rodzinie z Aleppo - mówi nauczyciel.

- Niech nam św. Albert dopomaga i podpowiada w poprawnym rozdawaniu dobroci, aby żadnego z okruchów tego chleba nie zgubić po drodze - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama