Nowy numer 28/2018 Archiwum

XX Dzień Judaizmu

Przeżywamy go pod hasłem: "Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść" (Jr 20,7).

W archidiecezji warmińskiej rozpoczęły się modlitwy o jedność chrześcijan. Kościół katolicki przeżywa dziś, 15 stycznia, XX Dzień Judaizmu. Z tej okazji w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie odbyła się uroczysta Msza św. - Dzień judaizmu ma nam uświadomić, jak wiele nas łączy z narodem żydowskim. Modlitwa Pana Jezusa „Ojcze, spraw, aby byli jedno”, odnosi się przede wszystkim do wszystkich wyznawców Chrystusa, ale także do wszystkich ludzi dobrej woli - podkreśla ks. kan. Romuald Zapadka.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Wojciech Kotowicz, wicerektor WSD MW Hosianum w Olsztynie. W homilii przypomniał on m.in. słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że wyznawców judaizmu można nazywać starszymi braćmi w wierze, a religii żydowskiej nie można traktować jako rzeczywistości zewnętrznej. - Judaizm jest czymś wewnętrznym. Obchody dnia judaizmu mają być zachętą do odkrywania poprzez modlitwę i refleksję judaistycznych korzeni chrześcijaństwa. Wspólnota Kościoła powstała w kręgu religii żydowskiej i jej znajomość pozwala nam głębiej odczytać chrześcijańską tożsamość - mówił ks. Kotowicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma