GN 24/2021 Otwarte Archiwum

Zbieramy doświadczenie

Olsztyńscy szabliści wzięli udział w Pucharze Polski III juniorów.

W Sosnowcu odbył się Puchar Polski III juniorów, w którym startowało trzech olsztyńskich szablistów z UKS „Hajduczek”: Weronika Borkowska, Grażyna Płoska oraz Krzysztof Rychta. W rywalizacji wzięło udział 62 zawodników oraz 54 zawodniczki z klubów z całej Polski.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli szabliści. Krzysztof Rychta po fazie grupowej, w której wygrał 4 walki, uplasował się na 39. miejscu, co dało mu awans do fazy pucharowej turnieju. W pierwszej walce spotkał się z Oskarem Pelińskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy), pokonując go 15:13. Dzięki zwycięstwu znalazł się w gronie najlepszych 32 zawodników Pucharu Polski. W kolejnej fazie play-off uległ Jędrzejowi  Dłużniewskiemu z AZS AWF Warszawa 4:15, kończąc zawody na bardzo dobrym 30. miejscu.

Po fazie grupowej jedna zawodniczka z Olsztyna zakwalifikowała się do fazy pucharowej. Nie udało się to Grażynie Płoskiej. Ze względu na wysoką pozycję, Weronika Borkowska (4 wygrane walki w grupach) nie musiała walczyć w pierwszym etapie play-off. Swoją pierwszy walkę pucharową przegrała z Małgorzatą Zawodniak (KKSZ Konin) 8:15, zajmując ostatecznie 25. miejsce.

- Wysoko oceniam występ swoich zawodników. Zbieramy doświadczenia w kolejnych turniejach. Nasi zawodnicy są jeszcze juniorami młodszymi, także musieli rywalizować ze starszymi - komentuje trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

Wyniki:
1. miejsce - Krzysztof Kaczkowski - Zagłebiowski Klub Szermierczy
2.  miejsce - Mateusz Godlewski - KKSZ Konin
3. miejsce - Maurycy Dziublewski - KKSZ Konin
3. miejsce - Karol Lademann - AZS AWF Warszawa
……………………………………
30. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

*

1. miejsce - Sylwia Matuszak - KKSZ Konin
2. miejsce - Zuzanna Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy
3. miejsce - Urszula Kurzyna - UKS 13 Białystok
3. miejsce - Martyna Tobiaszewska - UKS 13 Białystok
……………………………………
25. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
39. miejsce - Grażyna Płoska - UKS Hajduczek Olsztyn

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama