Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jesteśmy "rozpolitykowani"

Spotkanie "Teologia w polityce - polityka w teologii" odbyło się w IKCh.

W Instytucie Kultury Chrześcijańskiej odbyło się spotkanie panelowe z cyklu „Teologia w polityce - polityka w teologii”. Poprowadził je Wojciech Kosiewicz, absolwent teologii i politologii, dziennikarz „Gazety Olsztyńskiej”.

- W naszej przestrzeni społecznej, jak i politycznej obserwujemy wiele zmian. Sporo dzieje się również w samym Kościele. Chciałbym, aby cykl, który właśnie rozpoczynamy, choć trochę pomógł nam zrozumieć skomplikowaną rzeczywistość i przyczynił się do konstruktywnej dyskusji, której dziś niestety nam brakuje - tłumaczy prelegent. Zgadza się z nim dyrektor Instytutu, ks. dr hab. Stanisław Kozakiewicz. - Temat jest bardzo ważny. Jesteśmy w pewnym sensie „rozpolitykowani”, ale tak na dobrą sprawę w naszych dyskusjach jest dużo emocji, wrzasku, a bardzo często brakuje nam podstawowej znajomości zagadnienia - podkreśla ks. Kozakiewicz.

Prowadzący spotkanie Kosiewicz przypomniał, że temat mieszania Boga do polityki nie jest jedynie zagadnieniem podejmowanym przez współczesnych. - Faryzeusze też pytali Jezusa, czy można płacić podatek cezarowi. Mieszanie się tych dwóch sfer - religii i polityki - istnieje od bardzo dawna, a my ciągle mamy problem z odpowiednią interpretacją, znalezieniem rozsądnego miejsca dla polityki i dla Boga - mówił prelegent.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma