Nowy numer 28/2018 Archiwum

Miasto wolne od dymu

Od dziś w Olsztynie obowiązuje zakaz palenia w parkach i na placach zabaw.

Zgodnie z uchwałą z 21 grudnia zakaz palenia w Olsztynie obowiązuje od dziś (24 stycznia) w parkach Centralnym, Kusocińskiego, Jakubowo i Podzamcze. Zakaz obejmuje również siłownie plenerowe, place zabaw (w tym ogródki jordanowskie), przystanki komunikacji miejskiej (autobusowe i tramwajowe) oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”. W parkach mają się pojawić specjalne strefy, gdzie będzie można palić.

Dotychczasowe przepisy zakazywały palenia na cmentarzach, pod wiatami przystanków autobusowych oraz na olsztyńskich plażach. Obowiązujące od dziś przepisy rozszerzają zdecydowanie strefę wolną od dymu tytoniowego, a co równie ważne zakaz dotyczy nie tylko wyrobów tytoniowych, ale również e-papierosów.

Za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości do 500 złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma