Nowy numer 28/2018 Archiwum

Mniej przestępstw

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali rok 2016.

W ubiegłym roku na Warmii i Mazurach policja odnotowała 28 tys. przestępstw - to o ponad 2 tys. mniej niż w 2015 roku. Wzrosła natomiast wykrywalność - wyniosła prawie 68 proc.

Dużo gorzej, niestety, przedstawia się sytuacja na drogach Warmii i Mazur. O ile liczba przestępstw drogowych delikatnie zmalała (odnotowano ich prawie 3,5 tys.), to liczba wypadków wzrosła, a wraz nimi najbardziej tragiczna statystyka: zabitych i rannych. W 2016 r. na drogach zginęło 158 osób, to najgorsze dane od 2011 roku. Wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych, niepokoi również statystyka podająca, że w ubiegłym roku aż 55 osób zginęło w wyniku uderzenia samochodem w drzewo.

Władze województwa obiecują zająć się problemem drzew, a policjanci zaznaczają, że w tym roku na drogach na pewno będzie więcej patroli i kontroli. - W ubiegłym roku warmińsko-mazurscy policjanci musieli też pełnić służbę w innych regionach kraju - mam tu na myśli kontrole związane ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz szczytem NATO - tłumaczy insp. Tomasz Klimek, komendant wojewódzki policji w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma