Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zimowa szkoła charakterów

W Gietrzwałdzie obozują Skauci Europy.

Tego w Gietrzwałdzie jeszcze nie było! W okolicznych lasach rozegrała się bitwa między Polakami i Prusakami.

Bitwa była jednym z punktów zimowego obozu Skautów Europy. Bierze w nim udział około 50 chłopców z Pomorza, Olsztyna, Łomży, Białegostoku i Łodzi.

- Na grę terenową chłopcy bardzo czekają. Tym razem odbyła się ona w scenariuszu powstania wielkopolskiego, gdyż cały rok jest u nas pod hasłem odzyskania niepodległości. Chodzi nam o wychowanie patriotyczne. Chłopcy dowiadują się podczas zimowiska bardzo wiele z historii Polski - mówi Błażej Marzoch, drużynowy z Ząbek pod Warszawą. Podczas ośmiogodzinnej wyprawy do lasu, nieopodal gietrzwałdzkiego sanktuarium, skauci musieli rozwiązać wiele zagadek, wykazać się wiedzą i stoczyć ze sobą walkę.

- Wszystko, co robimy, ma cel wychowawczy. Chodzi nam o doprowadzenie do Pana Boga naszych podopiecznych. Chodzi również o kształtowanie postaw patriotycznych i wspieranie rodziców w wychowaniu młodzieży - podkreśla drużynowy.

Więcej o zimowisku i o Skautach Europy w numerze 5. "Posłańca Warmińskiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma