Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wszystko zaczyna się od modlitwy

W Olsztynie rozpoczęły się cykliczne Msze św. w intencji obrony życia.

Modlitwy w intencji obrony życia będą odbywać się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w kościele św. Wojciecha w Olsztynie. - Św. Wojciech to znakomity orędownik, patron Polski i archidiecezji warmińskiej - podkreśla Janusz Prucnal.

Mszy św. przewodniczył ks. Bartłomiej Koziej, duszpasterz rodzin archidiecezji warmińskiej. W homilii zaznaczył, że modlitwa za tych, których życie znajduje się w niebezpieczeństwie, jest misją całego Kościoła.

- Warto wziąć sobie do serca wezwanie z dzisiejszej Ewangelii, które Chrystus kieruje także do nas: „Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą”. To zadanie apostolskie dla każdego z nas, byśmy zapraszali do wspólnej modlitwy jak najwięcej osób z naszych środowisk, rodzin, wspólnot. Św. Matka Teresa mawiała, że wszystko zaczyna się od modlitwy - mówił ks. Koziej.

Po spotkaniu w salce odbyło się spotkanie, które poprowadzili Aleksandra i Janusz Prucnalowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma