Nowy numer 4/2021 Archiwum

Mamy wspaniałe dary

- Nad opętanymi każdy ksiądz, diakon czy nawet świecki może się modlić, o ile jest do tego przygotowany - mówi ks. Michał Olszewski SCJ.

W Gietrzwałdzie odbyło się spotkanie duszpasterzy z ośrodków akademickich w całej Polsce. Tematem spotkania było „Głoszenie, uzdrawianie i uwalnianie w posłudze duszpasterskiej”.

- Od kilku lat organizujemy takie spotkania w różnych diecezjach. W ciągu roku spotykamy się we wrześniu w Warszawie, w centralnym ośrodku duszpasterstwa akademickiego i właśnie podczas takich spotkań, w tym roku w Gietrzwałdzie - mówi ks. Jacek Siekierski, rektor kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie, szef centralnego ośrodka duszpasterstwa akademickiego w Polsce.

Takie spotkania służą integracji duszpasterzy akademickich, wymianie doświadczeń, poznaniu diecezji i specyfiki pracy w różnych zakątkach naszego kraju. - Mówimy także o tym, co przed nami, m.in. pielgrzymka środowiska akademickiego na Jasną Górę i do Ziemi Świętej. Dzielimy się pomysłami, inicjatywami pracy z młodymi, które stawiają przed nami wiele nowych wyzwań - zaznacza ks. Siekierski.

Spotkanie formacyjne duszpasterzy akademickich prowadził ks. Michał Olszewski SCJ. - Głosić, uzdrawiać, uwalniać... mówimy o trzech darach, które są związane z sakramentem kapłaństwa - tłumaczy ks. Olszewski. Podkreśla, że w posłudze uzdrawiania i uwalniania pracy dla egzorcystów jest jakieś 10 proc. - Egzorcysta to ostateczność - nawet nad opętanymi każdy ksiądz, diakon czy choćby świecki może się modlić, o ile jest do tego przygotowany - zaznacza kapłan. - Oczywiście, nie może używać władzy, jaką ma egzorcysta, używać pełnego rytuału czy rozkazywać złemu duchowi. Ale modlitwa o uwolnienie, czyli modlitwa błagalna do Pana Boga w tej intencji, jest jak najbardziej pożądana - podkreśla ks. Olszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama