Nowy numer 42/2019 Archiwum

Potrzeba znaków

Dziś w kościołach jedyny taki dzień w roku - błogosławieństwo gardła.

Mamy świętych na wszystko - św. Antoni pomaga m.in. przy zagubionych rzeczach, od spraw beznadziejnych mamy choćby św. Ritę, a św. Apolonię od bólu zęba.

Dziś, 3 lutego, wspominamy z kolei św. Błażeja, opiekuna w przypadku choroby gardła. Męczennik miał w więzieniu uzdrowić w cudowny sposób chłopca, któremu stanęła w gardle ość.

Wspomnienie św. Błażeja to jedyny dzień w roku, kiedy w Kościele ma miejsce szczególny obrzęd - kapłan przykłada dwie skrzyżowane świece do naszego gardła i wypowiada błogosławieństwo. Niezwykłe.

Co jednak jest najważniejsze w przyzywaniu orędownictwa świętych? Wiara. Wiara w to, że naprawdę nam pomogą. Sama świeca nas nie uzdrowi, św. Antoni też nie pomoże znaleźć zgubionych kluczy, jeśli nie będziemy tak naprawdę wierzyć w jego pomoc. Potrzeba nam wiary, zaufania Bogu, bo gdybyśmy mieli wiarę jak ziarnko gorczycy...

A dopóki takiej wiary nie mamy, niech nas do niej prowadzą właśnie takie znaki, jakich dziś w kościele doświadczamy. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL