Nowy numer 24/2018 Archiwum

Sięgam po moje paciorki

W Gietrzwałdzie Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”.

Na pierwsze pytanie, które zadała wizjonerka Justyna Szafryńska Matce Bożej podczas objawień w Gietrzwałdzie: „Czego żądasz?”,  Maryja odpowiedziała: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”. Następnego dnia zapytała: „Kim Ty jesteś?”. Otrzymała odpowiedź: „Jestem Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta”.

- I słowa Maryi, które wypowiedziała podczas ostatniego dnia objawień, 16 września 1877 r.: „Odmawiajcie gorliwie Różaniec.” Klamra zamykająca orędzie gietrzwałdzkie. „Proszę, byście odmawiali Różaniec” i „Odmawiajcie gorliwie Różaniec”. Właśnie na wzgląd na te słowa Matki Bożej, w roku jubileuszu 140. rocznicy objawień, do sanktuarium w Gietrzwałdzie zaprosiłem na dni skupienia zelatorki Kół Różańcowych z archidiecezji warmińskiej - mówi ks. Krzysztof Bielawny.

Podczas dwudniowego pobytu zgłębiały orędzie Matki Bożej, przekazane podczas objawień. - Mało znane jest orędzie, treści, jakie Matka Boża przekazała wizjonerkom. A orędzie gietrzwałdzkie jest bardzo bogate - mówi ks. Krzysztof.

- Różaniec to jest tak, jakbym trzymała Matkę Bożą za rękę. Dzięki tej modlitwie wyprosiłam w życiu wszystko. I kiedy zdarzy się coś trudnego, sięgam po moje paciorki, zmawiam jedną dziesiątkę. I wiem, że już Maryja przyjęła moją prośbę, jest u Niej - mówi Barbara z Ornety.

- Każdego dnia polecam Bogu wszystkich członków mojej róży różańcowej. A na naszej ulicy prawie wszystkie panie należą do Żywego Różańca. Lubię modlić się na różańcu idąc ulicą, w sklepie, innym miejscu, patrzę na ludzi i ich ogarniam swoją modlitwą - mówi Bronisława.

- Taki jest Różaniec. Dla mnie jest obroną, tarczą, pomocą, dziękczynieniem i uwielbieniem - dodaje Stanisława.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma