Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ona rozumie najlepiej przejdź do galerii

Msza święta odpustowa w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

- Od 16 lat spotykamy się tutaj na Mszy św. w naszej społeczności, w naszym szpitalu, w naszej kaplicy. Zbieramy się po to, by za wstawiennictwem Maryi wypraszać dla nas wszystkich potrzebne łaski - powiedział na rozpoczęcie Eucharystii ks. Michał Tunkiewicz, kapelan szpitala.

Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. W homilii przypomniał, że Bóg nigdy nie opuszcza człowieka. - Bóg jest tak bliski człowiekowi, że wszedł w ten najtrudniejszy wymiar naszego życia, jakim niewątpliwie jest cierpienie. On doświadczył cierpienie w sposób ostateczny, właśnie przez cierpienie nas zbawił - podkreślił abp Górzyński.

W nawiązaniu do Ewangelii metropolita przypomniał, że Maryja, która stała pod krzyżem, nazywana jest współodkupicielką. - Tak głęboko uczestniczyła w cierpieniu swojego Syna. Ona rozumie najlepiej, rozumie cierpienie jak nikt inny - zaznaczył abp Józef i zachęcał, by wszystkie swoje troski oddawać właśnie Maryi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma