Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ona rozumie jak nikt inny

– Bóg jest tak bliski człowiekowi, że wszedł w ten najtrudniejszy wymiar naszego życia, jakim niewątpliwie jest cierpienie – mówi abp Józef Górzyński.

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym miała miejsce uroczysta Msza św. odpustowa. Do kaplicy przybyli pacjenci oraz obecni i dawni pracownicy, którzy podkreślali, że dla nich to cały czas bardzo szczególne miejsce. – Od 16 lat spotykamy się tutaj na Mszy św. w naszej społeczności, w naszym szpitalu, w naszej kaplicy. Zbieramy się po to, by za wstawiennictwem Maryi wypraszać dla nas wszystkich potrzebne łaski – powiedział na rozpoczęcie Eucharystii ks. Michał Tunkiewicz, kapelan szpitala. Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. W homilii przypomniał, że Bóg nigdy nie opuszcza człowieka. – Bóg jest tak bliski człowiekowi, że wszedł w ten najtrudniejszy wymiar naszego życia, jakim niewątpliwie jest cierpienie. On doświadczył cierpienia w sposób ostateczny, właśnie przez nie nas zbawił – podkreślił abp Górzyński. W nawiązaniu do Ewangelii metropolita przypomniał, że Maryja, która stała pod krzyżem, nazywana jest współodkupicielką. – Tak głęboko uczestniczyła w cierpieniu swojego Syna. Ona rozumie cierpienie najlepiej, jak nikt inny – zaznaczył abp Józef i zachęcał, by wszystkie swoje troski oddawać właśnie Maryi. Mówił też o godności pacjenta. – Jest to szczególnie ważny element, na który musimy zwracać uwagę właśnie dziś, kiedy niektórzy chcą „pomagać” pacjentom przez ich zabijanie – powiedział abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma