Nowy numer 25/2018 Archiwum

Był z nami św. Brat Albert

Młodzi wolontariusze odwiedzili pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Wolontariusze ze szkolnych kół Caritas z Rusi oraz Gimnazjum nr 8 i VIII LO w Olsztynie gościli w Szpitalu Dziecięcym. Wspólnie modlili się, a po Eucharystii, której przewodniczył ks. Michał Tunkiewicz, rozmawiali o obecności Maryi z Lourdes (jako patronki chorych i szpitala) przy człowieku cierpiącym.

Wolontariusze przekazali małym pacjentom upominki przygotowane przez Caritas w Olsztynie. - Oczywiście, był z nami św. Brat Albert. Odwołując się do dwóch ważnych myśli: „Czyń dobro cierpiącym” i „Czyń dobro cierpieniem”, został przywołany św. Jan Paweł II, którego słowa przypomnieliśmy, jako trudną drogę codziennej wędrówki  do Nieba. To droga, którą pokonujemy od serca z ciała do serca z ducha - mówi Sebastian Polakowski.

- Wybieramy drogę wrażliwości i solidarności z cierpiącymi - podkreślali młodzi wolontariusze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma