Nowy numer 28/2018 Archiwum

Symbol miłości

Wielki Post i tradycyjne akcje Caritas, czyli skarbonka miłosierdzia i paschaliki, a wszystko pod hasłem: „Post, modlitwa i jałmużna”.

– Skarbonka miłosierdzia to forma pomocy osobom najbardziej potrzebującym, skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży – mówi Aleksandra Ptak z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

– Okres postu to przecież czas wyrzeczeń. Jeśli ktoś postanowił, że nie będzie jeść słodyczy, nie pójdzie do kina, to pieniądze, które na to chciał przeznaczyć, może wrzucić do swojej skarbonki miłosierdzia, by później przekazać je potrzebującym – wyjaśnia. Każdy taką skarbonkę może otrzymać w Szkolnym Kole Caritas, rozdawane są również w parafiach. W większości przypadków to właśnie one decydują, komu przekażą zebrane w ten sposób pieniądze. – Jeśli chodzi o paschaliki, jest to już również tradycyjna akcja. Rozprowadzane są przez parafię. Dochód przeznaczony jest dla najuboższych – wyjaśnia Krystyna Kucewicz. Zapalona świeca podczas rodzinnego śniadania wielkanocnego symbolizuje zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. – To również symbol jedności, miłości i naszej pamięci o potrzebujących – dodaje pani Krystyna. W sumie do parafii w naszej archidiecezji trafiło ponad 5 tys. paschalików.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma